סדנת סושי – כל המידע ואיך ללמוד להכין סושי

סושי מהווה כיום את אחד מהמאכלים האהובים וזה נכון לגבי אנשים בכל הגילאים. אבל, בעוד שרוב האנשים אשר מבקשים ליהנות מסושי, פשוט הולכים למסעדה או מזמינים סושי הביתה, אחרים, בוחרים להשקיע קצת יותר וכחלק מכך: מגלגלים ומכינים לעצמם את הסושי.

מכיוון שמחירו של הסושי אינו זול, אין כל ספק שהכנת סושי בבית, יכולה גם להוזיל משמעותית עלויות וגם מאפשרת ליהנות מהמאכל הטעים והמיוחד הזה, בכל זמן בו אתם חפצים בכך.  הדרך ללימוד הכנת סושי, יכולה להיות חווייתית ומהנה בפני עצמה, כאשר, במקרים רבים ניתן ללמוד אותה במסגרת של סדנה חווייתית – אשר משלבת בתוכה גם את כל המידע העיוני וגם את ההתנסות המעשית.

כמובן, שההמלצה היא לבחון תחילה את כל המקומות אשר מציעים סדנאות סושי או אוכל אסיאתי ולבחור בחוכמה מתוך ההיצע, את אותה הסדנא המתאימה.

למה דווקא סדנאות סושי?


בשנים האחרונות, הפך הסושי מאכל עממי נפוץ יותר בישראל אפילו מהפיצה. כמעט כולם אוהבים לאכול סושי, ומי שיודע להכין רולים איכותיים של סושי, עשוי להפוך לכוכב של כל אירוע חברתי או מסיבה… ביפן, סדנאות סושי נחשבות חילול קודש, ושפים המתמחים בסושי לומדים במסגרות קבוצתיות ואחר כך אחד על אחד עם שפים נחשבים במשך שנים רבות עד שהם לומדים איך לגלגל סושי בצורה המסורתית המדוייקת. כאן בארץ, אנחנו פחות קפדניים עם הסושי שלנו, וסדנאות חווייתיות וכיפיות של כמה מפגשים עשויות להעניק לכם את כל הידע שאתם צריכים על מנת ללמוד להכין סושי למשפחה, לחברים, באירועים או אפילו באופן מקצועי – כמובן, שלפני שבוחרים סדנא, כדאי ומומלץ להגדיר מטרה.

סדנת סושי
סדנת סושי

איך מגלגלים סושי?

מי שכבר התחילו לברר אודות סדנאות סושי אולי יודעים שלכל סוג של סושי טכניקת גלגול סושי שונה וייחודית. כך, הטכניקה לגלגול רול סושי מאקי סטנדרטי היא שונה מאוד מהטכניקה לגלגול רול של סושי אינסייד אאוט. בסדנאות סושי בישראל חלק משמעותי מהלימוד הוא חווייתי ועוסק בטכניקות שונות לגלגול סושי. אם מה שחשוב לכם בחיפוש אחר סדנאות סושי הוא לקבל מענה לתשובה – איך מגלגלים סושי, כדאי לברר שסדנת הסושי שאתם בוחרים נערכת במקום מקצועי עם מורה רב ידע וניסיון, ושקבוצת התלמידים קטנה כך שכשתתחילו בתרגול הגלגול עבור כל רול סושי שתכינו, יהיה מדריך מלווה שנמצא בקרבת מקום ויוכל להנחות אתכם לגלגול המושלם של רול הסושי שלכם, מכל סוג שהוא.

מה לומדים בסדנת סושי?

אז ראשית כל, חשוב לציין כי תכני הסדנה יכולים להשתנות בין סדנת סושי אחת לאחרת. יחד עם זאת, באופן כללי, בסדנאות מהסוג הזה לומדים קודם כל את הפעולות הבסיסיות הנדרשות להכנת סושי כמו: הכנת האורז, צורת החיתוך של הירקות, הכנת הרטבים וכמובן, אמנות גלגול הסושי – כאשר, בלי ללמוד אותה, אי אפשר בכלל לגשת למלאכת ההכנה.

כל מי שמכיר קצת את עולם הסושי, יודע שיש סוגים שונים של רולים כמו: רול אינסייד אאוט, רול פוטומאקי, מאקי, קונוס ועוד..

בסדנאות להכנת סושי המקיפות יותר, מלמדים ברוב המקרים, את ההבדלים בין סוגי הרולים השונים ואיך להכין כל אחד מהם – יש גם סדנאות אשר מתמקדות גם בקינוחים ובמקרה הזה, מדובר כמובן, בסושי פירות.

כאמור, כל סדנא שכזאת, יכולה לכלול תכנים קצת שונים כאשר, ניתן למצוא גם סדנאות סושי מיוחדות כמו סדנת סושי לילדים, סדנת סושי זוגית – ולכן, כדאי להבין תחילה את הדרישות והצרכים ולברר לעומק מה בדיוק לומדים באותה הסדנא עוד בטרם הבחירה.

גלגול סושי

דגשים לבחירת סדנת סושי

כאמור, כל מי שתר אחר סדנה להכנת סושי, יבקש ליהנות גם מהתוצאה אך גם מהדרך – מה שזה למעשה אומר, שהמטרה תהיה למצוא סדנא חווייתית ומהנה, אשר מעניקה ידע וכלים, באמצעותם המשתתפים יוכלו להכין סושי בבית בכל זמן שיחשקו בכך.

בכדי ליהנות מסדנא שכזה, ההמלצה היא לשים דגש על מספר פרמטרים אשר בכוחם להשפיע על בחירת סדנה להכנת סושי:

 

  • מנחה הסדנה – יש לבדוק מה הרקע של מנחה הסדנא בעולם הסושי ואם יש אפשרות לוודא שמדובר במנחה מנוסה וכריזמטי, אשר ידע איך להעביר את הסדנא בצורה מעניינת. 

 

  • מה מועבר באותה סדנה להכנת סושי – כדאי לבדוק מהם התכני הסדנא – יש סדנאות שמלמדות את הפעולות הבסיסיות להכנת סושי ויש כאלו, אשר נכנסות לרבדים עמוקים יותר

.

  • משך הסדנה – יש סדנאות של מפגש אחד בין מספר שעות ויש סדנאות אשר מתפרסות על פני מספר כזה או אחר של מפגשים.

 

  • מה הסדנה כוללת – האם מדובר במידע עיוני בלבד או גם בהתנסויות בפועל – ניתן למצוא לא מעט סדנאות סושי חווייתיות במסגרתן המשתתפים זוכים להכין סוגים שונים של סושי ובחלק מהמקרים, גם לאכול את הסושי מעשה ידיהם בסיום הסדנא.

 

  • עבור מי סדנת הסושי מיועדת – יש סדנאות המתאימות למתחילים, כמו קורס בישול למתחילים למשל, ואחרות אשר מתאימות למתקדמים. לכן, מומלץ לשאול את עצמכם מה היכולות שלכם בעולם הסושי ואלו כלים או טכניקות אתם מעוניינים ללמוד.

 

  • קונספט – ניתן למצוא סדנאות סושי עם קונספטים מיוחדים כמו: סדנאות סושי בטבע, סדנאות סושי זוגיות, סדנאות סושי למסיבות רווקות ועוד.. כך שאם יש לכם העדפה בנושא כדאי לשים דגש גם על הפרמטר הזה בהליך חיפוש הסדנא.

 

  • מחיר – כמובן, שגם העלות של סדנאות סושי יכולה להשפיע במידה רבה על הבחירה. יחד עם זאת, כשאתם בודקים את המחירים כדאי לשים דגש על יחס העלות אל מול התועלת – סדנת סושי ארוכה, מעמיקה ומקיפה יותר יכולה לעלות יותר מאשר סדנה בסיסית וקצרה – ובמקרים רבים תגיעו למסקנה ששווה לכם לשלם את אותו הסכום בכדי ליהנות מהתועלות של סדנה שכזאת.

 

איסוף כל המידע המקדים לגבי אותה סדנת סושי, תאפשר לבחור את הסדנה אשר תענה על מלוא הדרישות והציפיות – בגינן בחרנו להירשם לסדנה מלכתחילה.