קורס בישול למתחילים: סדנאות בישול למתחילים

גם השפים הגדולים התחילו מהיכן שהוא.. כך שכל מי שמבקש לשפר את ידיעותיו בעולם הבישול ולהוציא תחת ידיו מאכלים מגוונים, טעימים ומושקעים, יוכל להשיג את מטרתו באמצעות הרשמה לסדנת בישול למתחילים. 

בישראל מאות סדנאות ללימוד בישול, ביניהם קורסי בישול למתחילים ולמתקדמים, קורסי בישול למאכלים או סדנאות בישול ספציפיות, קורסים המתמחים באפייה או בשיטה מסוימת להכנת אוכל ועוד ועוד. בין אם אתם מעוניינים להפוך את האהבה לבישול למקצוע או בין אם אתם מחפשים מפגש של ערב אחד או סדרה של מפגשים קבועים להעשרת הידע והיכולות לצד המון כיף – קורס בישול או סדנת בישול עשויים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

איך מוצאים את המסלול ללימוד קורס בישול שמתאים לי בדיוק?

אפשר למצוא קורס בישול למתחילים בהמון מסגרות לימוד המתמחות באוכל ברחבי הארץ. תמצאו מסגרות ללימוד בישול המאפשרות לימודים קצרים למתחילים, או מסגרות של שנה ויותר, המיועדות לאלן המעוניינים ללמוד בישול כמקצוע ולהפוך שפים או בעלי מסעדות. כשאתם מחפשים את קורס הבישול המתאים לכם, שאלו את עצמכם – מהי מטרת הלימודים עבורכם? האם חשוב לכם שהלימודים יהיו מקיפים, ארוכים ובמסגרת בעלת מוניטין שתאפשר לכם לבנות קריירה חדשה? האם אתם רוצים ללמוד בישול בשל האהבה שלכם לבישול ובעיקר על מנת להעשיר את הידיעות שלכם? האם מעניינת אתכם שיטת בישול מסוימת או שאתם מעוניינים להרחיב את הידיעות בלימודי בישול בסגנון מסויים, כמו למשל בישול יפני וסושי, בישול איטלקי או בישול טבעוני וכולי? 

לאחר שתגדירו את מטרת הלימודים לקורס הבישול, תוכלו לאתר באופן מושלם את הקורס ללימודי בישול שיתאים לכם ביותר.

מה לומדים בקורס בישול למתחילים?

קורס בישול בפעולה

קורס בישול למתחילים יחשוף בדרך כלל את התלמידים לידע מקצועי ומקיף בנוגע לשיטות בישול החל משלב בחירת חומרי הגלם ועד להגשה. בקורס, אתם צפויים ללמוד אודות כל תהליכי הבישול של מנות שונות, כולל טיפול מקצועי בחומרי גלם שונים כמו ירקות, בשר ובצקים, שיטות אפיה, טיגון ובישול, טיפים וטכניקות מקצועיות לבישול ותיבול מקצועיים, ואפילו טכניקות לצלחות מרשים. במסגרות שונות קורסי בישול מוצעים למשך פרקי זמן שונים, תוכלו למצוא קורס בישול שיימשך ארבע פגישות או אפילו פחות, כמו גם קורס בישול מקצועי למתחילים שיימשך על פני שנה או שנתיים אקדמיות ויותר.

לאחר שתגדירו את מטרת הלימודים לקורס הבישול, תוכלו לאתר באופן מושלם את הקורס של לימודי בישול שיתאים לכם ביותר.

איך אפשר לזהות קורס בישול מוצלח?

לימודי בישול הם יותר מאשר רק לימודים תיאורטיים. במהלך קורס בישול מכל סוג התלמידים מכינים אוכל, מבשלים, מטגנים, מטפלים בחומרי גלם ומתנסים בטכניקות בישול שונות. לכן, קורס בישול מוצלח במיוחד יספק מסגרת לימוד בישול עם מורים שיש להם הרבה ניסיון מקצועי וידע תיאורטי, ובקבוצה קטנה ואינטימית של תלמידים, שתאפשר לצוות המורים ללוות באופן אישי כל תלמיד על פי רמת הידע שלו. מי שמחפשים מסגרת לימודי בישול לטובת קריירה, יעדיפו קורס בישול בבית ספר בעל מוניטין ואולי אפילו כזה המספק מסגרת סיוע לתלמידים בשלב הסטאז' וחיפוש העבודה.

קורס בישול למתחילים – נושאי הלימודי השונים

קורס בישול למתחילים מציע למעשה את האפשרות לרכוש ידע בסיסי בעולם הבישול – מטרתו הוא לאפשר שליטה טובה יותר במטבח הביתי ולהעניק ידע וכלים אשר יאפשרו להכין מאכלים שונים לבני המשפחה.

כמובן, שהתכנים יכולים להיות שונים בין קורס אחד לאחר אבל רובם יגעו בנושאים הבאים:

  •         המכשירים השונים במטבח ואיך הם יכולים לסייע למבשלים
  •         סוגים שונים של חיתוכים
  •         עבודה עם בשרים
  •         עבודה עם עופות
  •         הכנה של תבשילים ביתיים מסוגים שונים
  •         קונדיטוריה והכנת קינוחים
  •         אפייה

אם אתם מעוניינים להתמקד בתחום אחד ספציפי, תוכלו לחפש אחר מסגרת לימוד בישול אשר עוסקת באותו הנושא ומיועדת עבור מתחילים.

חשוב לציין שרוב קורסי הבישול המיועדים למתחילים משלבים בתוכם ידע תיאורטי לצד התנסות מעשית – כך שגם אם מעולם לא בישלתם קודם לכן, תוכלו להיות רגועים בידיעה שבמסגרת הקורס תקבלו את הידע ואת הליווי המתאימים.

קורס בישול כיפי וחווייתי
קורס בישול כיפי וחווייתי

 

המסגרות השונות בארץ של לימוד בישול

אם גם אתם תרים אחר סדנאות בישול למתחילים או מחפשים אחר קורס בישול עבור חסרי ניסיון מקדים, להלן כמה מהאפשרויות הבולטות המוצעות לכם בתחום:

הסטודיו לבישול

הסטודיו לבישול מציע קורס יסודות בישול, אשר מטרתו, לאפשר למשתתפים ללמוד טכניקות בישול חדשות, שיטות צליה, טיגון ואפייה ולהרגיש נוח במטבח הביתי.

הקורס יאפשר למשתתפים לקבל כלים וידע, אשר יאפשרו להם להכין ארוחות שלמות ולעבוד עם חומרי גלם שאולי לא היה להם ניסיון קודם בעבודה איתם. הקורס מתקיים בקבוצות של עד 16 משתתפים ואורך כל אחד מהשיעורים הוא כ-4 שעות.

4chef

רשת 4chef  היא רשת של חנויות קונספט, המציעה אביזרים וציוד למטבח. מעבר לכך, הרשת גם מקיימת מגוון רחב של סדנאות שף ובין היתר: סדנאות אפייה, סדנאות בישול, סדנאות סושי, וסדנאות נוספות, בסגנונות שונים.

חלק גדול מהסדנאות המוצעות במקום מיועדות עבור מתחילים – אנשים אשר מבקשים לשפר את היכולות שלהם בעולם הבישול ולקבל ידע וכלים, אשר יאפשרו להם להכין גם מאכלים ביתיים הנחשבים למורכבים.

דרך הבישול

דרך הבישול מציעים קורס מעמיק המתפרש על פני 10 מפגשים במהלכו, ייחשפו המשתתפים לשיטות בישול שונות, לחומרי גלם ולמדריכים אשר מגיעים מרקעים שונים.

הקורס מתקיים ב"סטודיו לבישול" בתל אביב, כל מפגש אורך כ-4 שעות. הקורס מיועד בין היתר גם למתחילים – כאלו, שאין להם ניסיון מקדים בבישול. 

שפיז

שפיז, אשר ממוקמים בפתח תקווה, מציעים קורס ייעודי המיועד לאלו המבקשים לרכוש את יסודות הבישול.  הקורס משלב לימוד תיאורטי לצד פרקטיקה ומאפשר להתנסות בפועל בהכנת מאכלים מסוגים שונים – כאשר המטרה היא להעניק לבוגרי הקורס ידע וכלים אשר יאפשרו להם להכין מאכלים מיוחדים ומושקעים בבית שלהם.

דנון

בדנון מציעים בין היתר גם קורס בישול ייעודי עבור מתחילים, מטרתו של הקורס לאפשר למשתתפים להכיר בצורה מעמיקה טכניקות בישול שונות, חומרי גלם נפוצים וקבלת כלים ישימים, באמצעות ניתן יהיה להכין ארוחות מלאות ומגוונות במטבח הביתי

בישולים

ב"בישולים", בית ספר לבישול הממוקם בתל אביב. מציעים קורס בישול מקצועי ומקיף, המיועד למתחילים. במסגרת הקורס המשתתפים ירכשו ידע מקצועי, יכירו לעומק את יסודות הבישול המסורתיות בשילוב עם טכניקות מתקדמות. המשתתפים בקורס, ישולבו במהלכו בסטאז' באחת מהמסעדות המובילות בישראל.

בל – משהו מתבשל

קורס בישול למתחילים, אשר כל אחד מהשיעורים בקורס, נוגע בנושא אחר ובין הנושאים: הבישול האיטלקי, בשר ונתחים, דגים, עופות, אפיית לחמים, אורז, אסייתי, קינוחים ועוד. 

הקורס מתאים למי שרוצה להכיר מטבחים שונים וסגנונות בישול שונים, מה שיאפשר לו לגוון ולהפתיע בכל פעם מחדש במטבח.

מכללת השף

מכללת השף מציעה בין היתר קורס בישול המיועד למתחילים. הקורס מועבר על ידי שפים מנוסים, אשר מעניקים לכל המשתתפים יחס אישי. במהלך הקורס יילמדו קלאסיקות לצד טרנדים חדשים, טכנולוגיות, תהליכי בישול. בסיום הקורס תינתן לבוגרים תעודת הסמכה מקצועית ובינלאומית.

לסיכום

בין אם אתם מחפשים קורס בישול למתחילים ובין אם אתם מסתפקים לעת עתה בסדנא. תשמחו לגלות שהאפשרויות הן רבות וכל מה שאתם צריכים לעשות, זה לערוך היכרות עם כמה שיותר מהן (כמו גם עם נושאי הלימוד של הקורסים השונים) ולבצע בסופו של דבר את הבחירה המתאימה.