סדנאות בישול למתחילים

גם השפים הגדולים התחילים מהיכן שהוא, כך שכל מי שמבקש לשפר את ידיעותיו בעולם הבישול ולהוציא תחת ידיו מאכלים מגוונים, טעימים ומושקעים, יוכל להשיג את מטרתו באמצעות הרשמה לסדנת בישול למתחילים. אם גם אתם תרים אחר סדנאות בישול למתחילים, להלן כמה מהאפשרויות הבולטות המוצעות לכם בתחום:

הסטודיו לבישול
הסטודיו לבישול מציע קורס יסודות בישול, אשר מטרתו, לאפשר למשתתפים ללמוד טכניקות בישול חדשות, שיטות צליה, טיגון ואפייה ולהרגיש נוח במטבח הביתי.

הקורס יאפשר למשתתפים לקבל כלים וידע, אשר יאפשרו להם להכין ארוחות שלמות ולעבוד עם חומרי גלם שאולי לא היה להם ניסיון קודם בעבודה איתם. הקורס מתקיים בקבוצות של עד 16 משתתפים ואורך כל אחד מהשיעורים הוא כ-4 שעות.

4chef
רשת 4chef היא רשת של חנויות קונספט, המציעה אביזרים וציוד למטבח. מעבר לכך, הרשת גם מקיימת מגוון רחב של סדנאות שף ובין היתר: סדנאות אפייה, סדנאות בישול וסדנאות נוספות, בסגנונות שונים.

חלק גדול מהסדנאות מיועדות עבור מתחילים, אנשים אשר מבקשים לשפר את היכולות שלהם בעולם הבישול ולקבל ידע וכלים, אשר יאפשרו להם להכין גם מאכלים מורכבים.

דרך הבישול
דרך הבישול מציעים קורס מעמיק המתפרש על פני 10 מפגשים במהלכו, ייחשפו המשתתפים לשיטות בישול שונות, לחומרי גלם ולמדריכים אשר מגיעים מרקעים שונים.

הקורס מתקיים ב"סטודיו לבישול" בתל אביב, כל מפגש אורך כ-4 שעות. הקורס מיועד בין היתר גם למתחילים – כאלו, שאין להם ניסיון מקדים בבישול.  

שפיז
שפיז, אשר ממוקמים בפתח תקווה, מציעים קורס ייעודי המיועד לאלו המבקשים לרכוש את יסודות הבישול.  הקורס משלב לימוד תיאורטי לצד פרקטיקה ומאפשר להתנסות בפועל בהכנת מאכלים מסוגים שונים – כאשר המטרה היא להעניק לבוגרי הקורס ידע וכלים אשר יאפשרו להם להכין מאכלים מיוחדים ומושקעים בבית שלהם.

דנון
בדנון מציעים בין היתר גם קורס בישול ייעודי עבור מתחילים, מטרתו של הקורס לאפשר למשתתפים להכיר בצורה מעמיקה טכניקות בישול שונות, חומרי גלם נפוצים וקבלת כלים ישימים, באמצעות ניתן יהיה להכין ארוחות מלאות ומגוונות במטבח הביתי.

בישולים
ב"בישולים", בית ספר לבישול הממוקם בתל אביב. מציעים קורס בישול מקצועי ומקיף, המיועד למתחילים. במסגרת הקורס המשתתפים ירכשו ידע מקצועי, יכירו לעומק את יסודות הבישול המסורתיות בשילוב עם טכניקות מתקדמות. המשתתפים בקורס, ישולבו במהלכו בסטאז' באחת מהמסעדות המובילות בישראל.

בל – משהו מתבשל
קורס בישול למתחילים, אשר כל אחד מהשיעורים בקורס, נוגע בנושא אחר ובין הנושאים: הבישול האיטלקי, בשר ונתחים, דגים, עופות, אפיית לחמים, אורז, אסייתי, קינוחים ועוד.

הקורס מתאים למי שרוצה להכיר מטבחים שונים וסגנונות בישול שונים, מה שיאפשר לו לגוון ולהפתיע בכל פעם מחדש במטבח.

מכללת השף
מכללת השף מציעה בין היתר קורס בישול המיועד למתחילים. הקורס מועבר על ידי שפים מנוסים, אשר מעניקים לכל המשתתפים יחס אישי. במהלך הקורס יילמדו קלסיקות לצד טרנדים חדשים, טכנולוגיות, תהליכי בישול. בסיום הקורס תינתן לבוגרים תעודת הסמכה מקצועית ובינלאומית.