קורס אפיית לחמים – הקורסים המומלצים והמקצועים ביותר

נדירים האנשים שלא אוהבים לחמים ובתקופה האחרונה, בעקבות הקורונה והסגרים, הכנת לחמים ביתיים, הפכה לסוג של תחביב לאומי. אם גם אתם רוצים לקבל את כל הידע והכלים להכנת לחמים מסוגים שונים להלן מספר קורסים מקיפים, אשר בכוחם לספק לכם מענה על מלוא הדרישות והצרכים וללמד אתכם איך להכין בבית לחמים איכותיים וטעימים.

דנון – בית ספר למצוינות קולינארית

דנון הוא בית ספר לבישול, קונדיטוריה ואפיה אשר הוקם בשנת 2015 וממוקם בנמל תלת אביב. קורס אפיית לחמים, כולל תכנים מעשיים, לימוד של טכנולוגיות אפייה מתקדמות, לימוד של הכנת בצקים ומאפי בוקר ועוד.

במסגרת הקורס המשתתפים לומדים להכיר לעומק את חומרי הגלם ובראשם, הקמחים השונים.
לומדים את המאפיינים של סגנונות הלחם השונים. מקבלים מיומנויות אפייה מקצועית וטכניקות עבודה עם  תנורים ומכשירים מקצועיים.

בישולים – בית הספר הגבוה לקולינריה

בית ספר ללימודי מקצועות הבישול והקונדיטוריה הממוקם בתל אביב וקיים כבר למעלה מ-2 עשורים.

מטרתו של הקורס, אשר מתפרס על פני 5 מפגשים, היא להעביר את הבסיס של עולם אפיית הלחמים, כאשר המשתתפים בקורס ילמדו את מכלול טכניקות העבודה והייצור של הלחמים – הן טכניקות מסורתיות והן טכניקות עדכניות.

הקורס שם דגש על הכנת לחמים בתנאים הביתיים – כל מנת לאפשר לכל אחד ליישם את מה שהוא למד, במטבח הפרטי שלו.

מכללת רימונים

מכללת רימונים היא מכללה המתמחה בלימודי מלונאות, אירוח וקולינריה. בין הקורסים אותם המכללה מציעה, קורס הכנת לחם, המתפרש על פני לא פחות מ-21 מפגשים.

במסגרת הקורס, המשתתפים ילמדו את כללי העבודה של הכנת לחם, היכרות עם סוגים שונים של לחם, הכנת מחמצת ונושאים נוספים כמו: קעריות מרק מבצק לחם, היכרות עם מרכבי הבצק, לחמניות מקמח תירס ועוד..  

הלימודים משלבים לימודים עיוניים ביחד עם התנסויות מעשויות ולקיחת חלק בהכנת לחמים שונים.

דן גורמה

בית הספר לבישול דן גורמה, מציע קורס להכנת לחמים, אשר מהווה חלק מתוכנית הלימודים שלו כבר שנים.

הקורס כולל היכרות מעמיקה עם עולם אפיית הלחמים: טכניקות, טריקים, טקסטורות, היכרות עם חומרי הגלם הרלוונטיים ועוד..

הקורס מתפרש על פני 3 מפגשים ומטרתו הוא לאפשר למשתתפים ללמוד איך להכין לחמים משובחים.

הקורס מחולק לנושאים שונים ובין היתר: מבוא אשר כוללים את יסודות האפייה. לחמים איטלקיים, לחמים מאוסטרו – הונגריה, לחמים סקנדינביים ולחמים צרפתיים.

de-beer

קורס אפיית הלחמים של de-beer, הממוקם בכפר חסידים, כולל 6 מפגשים, המחולקים ללימוד עיוני ומעשי. מטרת הקורס היא לאפשר רכישת מיומנויות, טכניקות, שיטות עבודה, היכרות עם סוגים שונים של קמחים ונושאים נוספים כמו: מהי מחמצת ואיך מכינים אותה, היכרות עם הקמח, לחמי שיפון וכוסמין, חלות קלועות ומתוקות, בייגל, בריוש והכנה של לחמים נוספים.